Dvě oblíbené hrdinky jsou zpět, aneb 2x DLC od Bioware

Dvě oblíbené hrdinky jsou zpět, aneb 2x DLC od Bioware

Že jsem v Mass Effectu (tom prvním) trpěl na Liaru T’Soni rád přiznám. Potěšilo mě, když se s ní Shepard zase setkal v ME2, ale nepotěšilo mě, že jen nakrátko. Když jsem měl prošlou hlavní dějovou linii, tak jsem se stavoval v její kanceláři, jestli by třeba neměla čas – prý furt ne, furt řeší Shadow Brokera…


No a když už jsem to pomalu chtěl odpískat, tak ejhle: DLC s názvem “Doupě Stínového prostředníka”! Tralala, zajásal jsem a radoval se, že by zase mohlo být fajn s Liarou vyrazit někam do akce… A bylo!

Bioware web při pokusu stáhnout DLC oznámil lakonicky, že “ve vašem regionu nebude tento obsah dostupný”. A bylo.

Podařilo se mi nakonec dostat k souboru ke stažení. Při instalaci oznámil, že na tuto jazykovou verzi nelze instalovat. Objevil jsem medicínu: změnu registrů. Instalace proběhla a po spuštění oznámila, že obsah nebyl zakoupen. Velmi správně… tedy zpět do obchodu Bioware, zakoupit – “není dostupná ve vašem regionu”, proklatě…! nakonec stačilo v profilu změnit preference na “US”, a náhle to šlo.

Děj byl pěkný, setkání s Liarou příjemné, souboje tuhé tak akorát a scén z telenovel pramálo. A konec byl, hmmm… no… slibný. I když dohrání zabralo asi tak dvě hodinky, bylo to fajn.

Že jsem v Dragon Age trpěl na Morrigan a její skvěle ironické komentáře rád přiznám. Vůbec mě nepotěšilo, že v Awakening nebyla, ale co už. Po dohrání výše zmíněného DLC jsem ale zjistil, že je i další, právě pro Dragon Age, s názvem Witch Hunt, a tam že se s Morrigan opět… po čase…

Tentokrát mě nedostali. U Bioware jsem zapsán coby amík, takže neopruzovali s dostupností. DLC jsem řádně koupil, stáhnul – a zjistil, že mi DAUpdater ve Win7/64 nefunguje. Prostě hned spadne. OK, prý si hra stáhne a nainstaluje zakoupené DLC sama. Spustil jsem hru, ale nejevila nejmenší snahu cokoli stahovat. Chvilka googlení, simsala bim – a našel jsem DAModder. S tím šlo DLC nainstalovat, tak jako hurá. Spustil jsem hru a tam jsem objevil DLC a nápis: “NENÍ PODPOROVÁNO!”

Dostali mě.

Ale naštěstí to chtělo už jen update na verzi 1.04 a pak to fungovalo. (Otázka pro bystré hlavy: Jak spustíte hru, která kontroluje přítomnost DVD v mechanice v případě, že vám DVD poslintal pes, a to se tak stalo nečitelným? He?)

Nakonec jsem protivenství překonal a šťastně se dostal ke kýženému cíli: spuštění DLC. Spoiler: Dvě nové postavy, starý dobrý pes a Morrigan se objeví v dialogu na závěrečné dvě minuty, kde si můžete vybrat, jestli odejde nebo odejdete. A pak konec. Dvě hodiny hraní.

Závěry:

– kdybych ty hry uwarezil, určitě by s nimi nebylo takového s**ní!

– DLC pro ME2 mi udělalo mnohem větší radost než to pro DA:O, hlavně (ale nejen) tím, že jsem se setkal se starou kámoškou. Tedy jako dávnou – i když v případě Liary vlastně i starou.

– neříkali tuhle že vyjde DLC pro Assassin’s Creed?

– brzo by měl přijít Metal of Horror, ale já tyhlety muzikantský hry nerad, spíš si počkám na Medal of Honor.

– videa z Civilizace 5 mě vysloveně děsí a bojím se, že se ještě rád vrátím k verzi 3, k Poslední Dobré Civilizaci.

comments powered by Disqus